Česky (Czech)

Vlastnosti

Vlastnosti Zlatého retrívra

Tento pes se zlatým odleskem v srsti je na vrcholu pomyslného žebříčku sympatií. Každý ho považuje za krásného, každý si ho chce pohladit. Zlatý retrívr je ztělesnění ideálu rodinného psa. Nesmíme ale zapomenout, že v tomto případě nejde o čistě dekorativního plyšáka. Zlatí retrívři jsou psi s vysokým výkonným potenciálem. Potřebují zaměstnávat, potřebují hodně činnosti a ….. potřebují hodně lásky a pohlazení.

Tito atraktivní psi byli původně chováni k loveckým účelům. Je pro ně nejpřirozenějším způsobem práce aportování a dohledávání zvěře. Milují jakoukoli práci ve vodě – jsou to vodní psi a nezáleží na tom, zda je to voda v rybníčku na zahrádce, v moři nebo pouhá blátivá louže, psovi je to srdečně jedno. Jeho heslem je „Šup do vody!“

Díky vynikajícímu čichu nejsou využíváni nejen jako slídiči, ale také policií na vyhledávání drog, také jako záchranáři. Výborně se hodí pro svou laskavou, citlivou a něžnou povahu i na canisterapii, na asistenční i slepecký výcvik.

Je to pes mírný, inteligentní, vhodný k dětem a je jejich velkým přítelem. Typickou jeho vlastností je vyhovět svému pánovi, což neznamená, že nepotřebuje výchovu. Ale je vhodný i pro začátečníka.

 

 

Vlastnosti Kooikerhondje

Kooikerhondje je inteligentní pes, učí se snadno, rychle a rád. Je to také pes citlivý, potřebuje pozitivní motivaci, odměnu a hru. Tresty a hrubé zacházení by jej mohlo negativně poznamenat.

Kooikerhondje není vhodný na zahradu k boudě, či do kotce, za prvé miluje teplo a za druhé stálý kontakt se svou smečkou-rodinou, vždyť od 17.století žije s lidmi doma a dělá stálou společnost.

 Hlídá, ohlásí příchozího, ale jinak se chová přátelsky, k cizím pouze někdy zdrženlivě, uznává převážně své pány. Má mírně lovecké sklony. Je to vhodný pes pro toho, kdo touží po úzkém kontaktu se svým pse.

Golden Sirius © 2010 | Developed by Kinet